Minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AWJ), heeft gisteren in De Nationale Assemblee (DNA) uitleg gegeven over de aankoop van Hotel Babylon. Hij verklaarde dat de beslissing om dit pand te kopen werd genomen nadat het vorige pand, waarin het ministerie van AWJ was gevestigd, door de eigenaar was verkocht.
ADVERTENTIE |
Het pand aan de Mr. Eduard J. Brumastraat, waar het ministerie naartoe verhuisde, werd gehuurd door de staat voor SRD 180.000 per maand. “Helaas wilde de verhuurder dit bedrag verhogen naar SRD 1,5 miljoen per maand, wat op jaarbasis neerkomt op ongeveer SRD 18 miljoen. Dat was voor mij toch wel een te hoog bedrag om aan huur te betalen,” benadrukte de minister.
Aangezien het merendeel van het personeel van het ministerie verspreidt werkt, werd het vinden van een betaalbaar pand essentieel. De zoektocht werd uitgevoerd door de daarvoor verantwoordelijke commissie, die verschillende panden, waaronder Hotel Babylon, heeft bekeken. Dit pand werd als het meest geschikt en voordeligst beoordeeld. De verkoopprijs bedraagt 3,2 miljoen euro.
Na goedkeuring van het raadsvoorstel in september 2023, werd Trustbank Amanah erbij betrokken, gezien de verkoopprijs in euro’s was. Dankzij samenwerking tussen minister Dinotha Vorswijk van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB) en minister Stanley Raghoebarsing van FinanciĆ«n en Planning werd de aankoop in december 2023 bevestigd. De betaling voor het pand wordt in termijnen voldaan, waarvan het eerste deel al is betaald en het restant deze maand zal plaatsvinden.
De overdracht van het pand wordt verwacht op 26 maart. Omdat er geen medewerkers kunnen worden overgenomen, is een van de overeengekomen afspraken tussen partijen dat de vorige eigenaar van het hotel zelf verantwoordelijk is voor zijn personeel.
Het ministerie streeft ernaar om het pand in gebruik te nemen in de periode april/mei 2024.