Vicepresident (vp) Ronnie Brunswijk sprak zijn bezorgdheid uit over de grote drugsvangsten die afgelopen week zijn onderschept op de Johan Adolf Pengelluchthaven te Zanderij en in het district Nickerie. Dit gaf de vp aan voor aanvang van de wekelijkse vergadering van de Raad van Ministers (RvM). Personen worden in gevaar gebracht door handelingen van drugscriminelen.
De regering zal maatregelen treffen tegen de drugscriminaliteit. Er zal een veiligheidsbijeenkomst gehouden worden om de drugscriminaliteit te bestrijden. De regering-Santokhi zal samen met de veiligheidsautoriteiten werken aan het aanpakken van de drugssmokkel. Deze grote drugsvangsten beschadigen het imago van het land.
Enkele weken geleden werd er ruim 8000 kilogram aan drugs ontdekt in Nederland. De controle zal ook verhoogd worden op de verschillende belangrijke posten, benadrukte de vp. Onlangs was er een afgevaardigde van de Nederlandse staatssecretaris van Toeslagen en Douane, Aukje de Vries, in Suriname voor een werkbezoek. De Vries heeft verschillende posten in Suriname bezocht om na te gaan hoe het gesteld is bij de douane wat betreft de drugsbestrijding.
Op 7 maart werden er op twee verschillende momenten drugsvangsten gedaan zowel in Nickerie als in het district Para. Namelijk, een SLM-toestel met 593 kilogram cocaïne. De technici van Surinam Airways ontdekten na een melding de drugs in het toestel. In Nickerie werd ruim 2100 kilogram aan drugs onderschept in een loods; in de tussentijd is er een politieagent opgepakt door het Korps Politie Suriname (KPS).
Het onderzoek wordt nog verder uitgevoerd door het Openbaar Ministerie (OM). Volgens minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie worden de laatste updates gegeven dat de verdachten worden opgespoord. Maandag zijn er nog gesprekken geweest met de minister van Defensie, Krishna Mathoera, en president Chan Santokhi over de verdere stappen die genomen moeten worden in deze zaken.