Districtscommissaris (dc) Monique Sapa Merilu van Coeroeni heeft dringend om hulp gevraagd voor de bewoners van de dorpen in het zuiden, vanwege een toenemende schaarste aan voedsel. Volgens de burgermoeder wordt het gebied geteisterd door armoede, verergerd door een aanhoudende droogte die het hoofdvoedsel van de inwoners heeft doen wegvallen.
“De aanhoudende droogte heeft geleid tot het uitblijven van gewasgroei als gevolg van klimaatverandering, waardoor de afgelopen maanden een hongersnood is ontstaan. De bewoners, die voornamelijk afhankelijk zijn van aardvruchten, staan nu zonder voedsel,” legt Sapa Merilu uit. Ze voegt eraan toe dat de hulp aan de getroffen gezinnen moeilijk op gang komt, mede doordat er door de droogte een gebrek is aan schoon drinkwater.
“We richten ons tot organisaties zoals het Nationaal Coördinatie Centrum voor Rampenbeheersing (NCCR) en andere instanties, in de hoop dat het versturen van noodpakketten het overleven van de gemeenschappen zal ondersteunen,” benadrukt Sapa Merilu. Ze merkt op dat de bewoners al sinds vorig jaar met deze omstandigheden kampen.
De bewoners proberen wel andere gewassen te planten, maar het gebrek aan hun hoofdvoedsel, in combinatie met hun onbekendheid met alternatieve voedselbronnen, maakt de situatie bijzonder moeilijk. “De kostgronden liggen ver van de rivier, wat het water geven van gewassen bemoeilijkt,” legt Sapa Merilu uit.
Ze licht verder toe dat het transport van goederen naar het gebied een grote uitdaging is: “Alles moet per vliegtuig worden vervoerd, wat duizenden dollars kost – geld dat we niet hebben. We zijn afhankelijk van de steun die we van de overheid via het commissariaat ontvangen.”