Avinash, die mensen voorhield dat een bevriende bonuman ze konden helpen met hun problemen, is door de kantonrechter veroordeeld voor oplichting en verduistering tot een gevangenisstraf van in totaal veertien maanden, waarvan zes maanden voorwaardelijk met aftrek.
ADVERTENTIE |
De ex-vriendin van Avinash benaderde hem na een fikse ruzie met haar huidige partner voor hulp. Ze gaf aan dat ze de halsketting van haar vriend bij zich had en vroeg aan Avinash of hij haar kon helpen, omdat ze op de hoogte was dat hij in contact stond met een bonuman.
Avinash nam de halsketting en SRD 3000 in ontvangst en gaf zijn ex aan dat ze nog hoort wanneer de bonuman haar zal ontvangen. De ex-vriendin wachtte tevergeefs op een antwoord van Avinash en vroeg haar halsketting en geld terug. Avinash gaf aan dat hij de halsketting heeft verloren, maar zou een andere voor haar laten maken.
Daarvoor vroeg hij aan zijn vriend, die juwelier is, een voor hem te maken en gaf een voorschot daarvoor. Na ontvangst van de halsketting maakte hij een afspraak met zijn vriend dat hij het resterende geld nog zou brengen wat hij niet deed.
Intussen maakte hij een afspraak met zijn ex-vriendin om de halsketting op te halen, echter stuurde zij haar vriendin. Aan die vriendin vroeg Avinash een geldbedrag voor de halsketting wat zij weigerde en weer wegging.
Daarnaast ontving Avinash ook een geldbedrag van de moeder van een vriend om aan de bonuman te geven die middels rituelen haar weer zou laten lopen. De moeder van zijn vriend werd na het betalen van SRD 3000 steeds voorgehouden dat de bonuman nog niet zo ver was. Uiteindelijk wilde de moeder het geld terug wat Avinash niet terug kon geven.
Alle drie benadeelden stapten naar de politie en deden aangifte tegen Avinash die na te zijn opgespoord werd aangehouden en in verzekering gesteld. Zowel bij de politie als op de rechtszitting bekende hij de halsketting en geldbedragen te hebben ontvangen, maar ontkende de ex- vriendin een geldbedrag te hebben gevraagd voor de halsketting. Ook gaf hij aan dat de bonuman intussen was overleden, maar die had al spullen gekocht met de ontvangen gelden.
De officier van justitie eiste een gevangenisstraf van veertien maanden in totaal waarvan zes maanden voorwaardelijk, een proeftijd van twee jaar en een schadevergoeding van SRD 21.200 en een halsketting ter waarde van SRD 25.000. Indien Avinash deze bedragen niet betaalt zal hij nog twaalf weken langer in de gevangenis zitten, alhoewel hij dan toch verplicht is de schadevergoeding te betalen.
De kantonrechter nam de strafeis over en veroordeelde Avinash conform.