Ramon Abrahams, waarnemend voorzitter van de NDP, noemt het convenant dat gesloten is met de HVB, PDO en Nieuw Suriname, historisch. Dit omdat partijen het voor de verkiezingen van 2025, al met elkaar eens zijn dat er een ander bestuurlijk alternatief nodig is voor Suriname. Voor de NDP is deze samenwerking niet nieuw omdat partijen eerder succesvol hebben samengewerkt.
Abrahams sprak tijdens het ondertekenen van het convenant van een progressief Suriname. Er is een basis gelegd en vanaf dit moment zal er verder beraadslaagd worden over de inhoudelijke vormgeving waarbij de mens steeds centraal zal staan. Er zal een volledige omslag moeten plaatsvinden in het beleid van het land waarbij vooral de basiszaken gegarandeerd zijn.
De waarnemend voorzitter noemde onder meer zaken als onderwijs, veiligheid, welvaart en het welzijnsniveau voor eenieder. Abrahams is het onderhandelingsteam dankbaar dat er veel werk is verzet om te komen tot een convenant met de partijen.
Mike Noersalim, voorzitter van de HVB, gaf aan dat er een beter toekomstperspectief gecreëerd wordt voor het land. Suriname is ontredderd en moet weer gezond worden gemaakt. De HVB is bereid deskundigheid in te zetten om die ontwikkeling op gang te brengen. Noersalim stelt dat de samenwerkende partijen werk hebben om dit convenant te presenteren als een alternatief voor het electoraat.
John Nasibdar, voorzitter van Nieuw Suriname, gaf aan dat Suriname gered is door de samenwerking van de vier partijen. Er was volgens hem veel beloofd terwijl het land achteruit is gehold. Het wordt all hands on deck voor de partijen om een nieuwe dimensie te geven aan de politiekvoering. Strijd tegen corruptie zal een van de zaken daarbij zijn. De politicus hoopt, dat de bundeling hechter wordt om al de zaken die kapot zijn gegaan met alle krachten te herstellen.
Waldi Nain, de topman van de PDO, bracht naar voren dat dit moment een is van bevrijding. Het is naar zijn zeggen van belang om niet langer te kijken naar fouten die gemaakt zijn maar juist daaruit lering te trekken. Het volk moet uitgelegd worden hoe het land gered zal worden. Nain blikte vooruit door te stellen dat een van de zaken om Suriname weer gezond te maken is, het instellen van een ministerie van Nationale Eenheid of Natievorming. Het wordt volgens hem tijd dat er gedacht wordt in termen van één zijn en dat de ‘hokjes-gedachte’ achterwege wordt gelaten.