De uitrusting van de legermanschappen is niet altijd optimaal, maar dankzij de besparingen kan nu hierin geïnvesteerd worden. Dit gaf minister Krishna Mathoera van Defensie aan voor aanvang van de wekelijkse vergadering van de Raad van Ministers (RvM).
Volgens de bewindsvrouw tracht het ministerie de manschappen altijd te motiveren om zich ondanks de weinige middelen toch ten volle in te zetten. Van de middelen die ter beschikking zijn, moet zo zuinig mogelijk gebruik worden gemaakt.
Defensie schaft jaarlijks materiaal aan dat over de hele linie wordt verstrekt en ingezet om het werk efficiënter uit te voeren. Het ministerie is ook bezig kleding en schoeisel aan te schaffen voor de manschappen. Door de besparingen op salarissen kan er nog meer geïnvesteerd worden in hetgeen ontbreekt. Tijdens een recente persconferentie is aangegeven dat er ruim SRD 200 miljoen bespaard wordt op salarissen.
“Dat wat is ingekocht, is niet voldoende om eenieder te kunnen voorzien”, verklaart minister Mathoera.
Ze zegt verder dat er voorbereidingen worden getroffen om de lichting van 31 juli binnen te halen voorzien van de nodige kleding en schoeisel. “Het ministerie is zuinig met het verstrekken van de middelen. Er wordt goed overwogen wie in aanmerking komt voor kleding.”