“Dus je bedelt en krijgt geld te leen, in dit geval van de IDB, en dan probeer je ook nog te stelen”, zegt politiek deskundige en voorzitter van de Progressief Verheffende Partij (PVP), Roy Bhikharie, over de recente gebeurtenissen rondom de rehabilitatie van de Van ‘t Hogerhuysstraat en de berichtgeving van minister Riad Nurmohamed van Openbare Werken.
Hij vindt dat Suriname nu als land en samenleving als achterlijk beschouwd zal worden. “Goed bestuur en transparantie zijn geen innovaties of luxes. “Wij vermoedden altijd dat er een friends en family-beleid gevoerd werd en nu is het hard geïdentificeerd en bewezen”, zegt hij. “De hele procedure van bemensing en toekenning van de werkzaamheden aan de uitvoerders deugt niet en is corrupt,” vindt hij.
“Terwijl alle werkzaamheden stopgezet zijn en geëist is dat alles opnieuw gedaan moet worden, liegt de betrokken bewindsman alsof het gedrukt staat,” zegt Bhikharie. “En dan beticht hij sociale media er ook nog van leugens te verspreiden en zegt hij dat er eerst gedegen onderzoek gedaan zou moeten worden. Je moet echt drei ai hebben om dit te doen. Hetzelfde geldt ook voor de vuilophaaldienst. Wat een schande!”
Bhikharie benadrukt dat deze kwestie niet alleen de geloofwaardigheid van de overheid ondermijnt, maar ook het vertrouwen van de samenleving schaadt. Hij roept op tot onmiddellijke actie en transparantie om het vertrouwen van de burgers terug te winnen en de reputatie van het land te herstellen.