De ambassadeur van Indonesië in Suriname, Julang Pujianto, staat aan het einde van zijn dienstverband in Suriname. Hij blikt tevreden terug op de afgelopen jaren, waarin hij heeft gewerkt aan het versterken van de relatie tussen zijn land en Suriname. De diplomaat werd op donderdag 6 februari op het presidentieel paleis door president Chan Santokhi onderscheiden met het Grootlint in de Ere-orde van de Palm.
De regering waardeert de ambassadeur met deze onderscheiding voor zijn uitzonderlijke inzet voor het versterken van de bilaterale banden. Ambassadeur Pujianto heeft volgens het staatshoofd een belangrijke rol gespeeld in het intensiveren van de diplomatieke samenwerking. Zijn inspanningen hebben geleid tot vele handelsbetrekkingen en culturele uitwisseling tussen Suriname en Indonesië.
President Santokhi noemde drie projecten waarin de ambassadeur een belangrijke rol heeft gespeeld: de Culinary, Craft & Art Center in Mariënburg; het Documentatiecentrum bij Sana Budaya; en het boekwerk in het kader van 133 jaar Javaanse immigratie. President Santokhi bedankte de diplomaat voor zijn toewijding en wenste hem veel succes toe in zijn verdere carrière.
Ambassadeur Pujianto blikte terug op een zeer positieve ambtsperiode en noemde de organisatie van de Indo-beurs als één van de hoogtepunten. Ook op bilateraal niveau is hij tevreden, aangezien verschillende Surinaamse zakenlui zaken hebben kunnen doen met Indonesië.