Dew Sharman, vicevoorzitter van De Nationale Assemblee (DNA) en kandidaat voor de VHP, verwacht dat zijn partij na de verkiezingen op 25 mei opnieuw deel zal uitmaken van de regering. Tijdens zijn campagne is hij tot de conclusie gekomen dat de VHP momenteel de grootste partij is. Toch wacht hij, gezien het nieuwe kiesstelsel, de dag van de stemming rustig af.
ADVERTENTIE |
In een interview met STVS licht Sharman toe dat de campagne vooral gericht was op het informeren van burgers over de verschillen tussen de situatie van vroeger en het huidige beleid. Hij is ervan overtuigd dat deze aanpak zal leiden tot een goede uitslag voor zijn partij. “Doordat het verhaal van de VHP duidelijk is geweest, is de groep zwevende kiezers kleiner geworden,” aldus Sharman.
Hoewel er vooruitgang is geboekt, erkent de politicus dat niet alle problemen zijn opgelost. Zo blijft de kwestie binnen de gezondheidszorg een aandachtspunt. Volgens Sharman is er wel een belangrijke stap gezet met het aflossen van schulden en het doen van duurzame investeringen in de tweedelijnszorg. Toch is er nog veel werk te verrichten om de leefomstandigheden van de bevolking verder te verbeteren.
De VHP-kandidaat benadrukt dat betere huisvesting en werkomstandigheden cruciaal zijn om te voorkomen dat werknemers het land verlaten. Hij uit ook kritische opmerkingen over het huidige sociaal beleid en is tevreden dat zijn partij dit beleid heeft geëvalueerd om struikelblokken te identificeren.
Een dringende kwestie is volgens Sharman de sanering van het bestand van 115.000 personen die koopkrachtversterking ontvangen. “Niet iedereen voldoet aan de voorwaarden, daarom zou dit bestand met ongeveer 15 procent kunnen worden teruggedrongen, zodat er geen verspilling van gelden plaatsvindt en het geld daadwerkelijk terechtkomt bij mensen die het echt nodig hebben,” stelt hij.