De regering is druk bezig om binnen twee weken een nieuwe Raad van Commissarissen (RvC) in te stellen bij de Surinaamse Luchtvaartmaatschappij (SLM). Sinds gisteren was er veel onduidelijkheid over wat er precies gaande was binnen het bedrijf.
Eerst werd waarnemend directeur Steven Gonesh geschorst, welk besluit later weer werd teruggedraaid door de RvC. De openbare sollicitatie voor de functie van president-commissaris is al een stap richting de installatie van een nieuwe raad.
Vicepresident Gregory Rusland zei tijdens een persmoment voor de vergadering van de Raad van Ministers dat er in de kwestie rond de SLM vooral rust nodig is. “Suriname heeft het bedrijf nodig en olie op het vuur gooien is geen oplossing,” aldus de bewindsman.
Wanneer straks een nieuwe RvC geïnstalleerd wordt, zal er hard gewerkt worden om te kijken hoe het bedrijf uit de problemen gehaald kan worden. Rusland wilde zich niet uitlaten over een mogelijke nieuwe directeur, aangezien de focus nu ligt op het benoemen van een nieuwe raad. Hij benadrukte dat er een goed onderzoek moet komen en dat mensen geen zaken moeten aandragen die niet op waarheid berusten.
Rusland wil dat het reizend publiek op dit moment vertrouwen blijft houden in de SLM en dat de maatschappij kan waarmaken waar zij voor staat. Naar verluidt stuit de RvC op enkele bedragen die Gonesh zou hebben ontvangen. Rusland zei dat de regering hier verder niet op wenst in te gaan. Pas wanneer alle informatie binnen is, zal de regering zich over deze kwestie uitspreken.
President Jennifer Simons zal spoedig een onderhoud hebben met Gonesh over de recente ontwikkelingen binnen de SLM.