Oud-president en VHP-assembleelid Chan Santokhi gaf aan aandachtig te hebben geluisterd naar de jaarrede van president Jennifer Simons. Volgens hem komen veel zaken die onder de vorige regering waren gepland, opnieuw terug in de plannen van de huidige regering. Hij spreekt daarom van een zekere continuïteit in het beleid.
In een reactie aan de media na afloop van de jaarrede stelde Santokhi dat er geen wezenlijk nieuwe beleidsinzichten zijn gepresenteerd. “Besturen is continuïteit, en op basis van nieuwe inzichten kan beleid worden aangepast. Het voortdurend afgeven op eerder beleid is niet goed,” aldus Santokhi.
Hij benadrukte dat veel initiatieven die door de vorige regering zijn ingezet, worden voortgezet, wat hij een positieve ontwikkeling noemt. De VHP zal de rede van de president verder bestuderen en in het parlement nadere vragen stellen over de plannen van de regering.
Daarnaast kondigde Santokhi aan dat de VHP de regering kritisch zal begeleiden en in overleg zal treden met functionele groepen in de samenleving, met als doel het beleid verder te helpen sturen.