Met stijgende verbazing hebben wij van de ABOP/PL-fractie wederom notie genomen van de aantijgingen aan het adres van de GBB-minister, Dinotha Vorswijk. Het ligt totaal niet in onze aard om consequent mensen van repliek te dienen, omdat wij de verantwoordelijkheid, die op onze schouder rust veel te serieus nemen, om de draak te steken met de kostbare tijd van dit volk.
Een volk dat reeds door zwak leiderschap en grappenmakerij in de verdoemenis is gejaagd. Voor de leden van de ABOP/PL-fractie is duidelijk, dat de columnist Sunil Sookhlall een verborgen agenda heeft.
Het blijkt telkens weer dat deze onderzoekdeskundige een zangvogel is, die wellicht danst naar de pijpen van een mogelijk corrupte bende uit een diasporaland. Vernietigers die erop gespitst zijn, ministers en andere leden van de regering, die niet naar hun pijpen dansen in een kwaad daglicht te plaatsen. Deze beste meneer profileert zich als een pennenlikker van “de nieuwe orde”, die de samenleving met wortel en tak moet blijven bestrijden. Elke keer wanneer een lid van de diasporaclan in ongenade valt, wast hij zijn handen in onschuld om zogenaamd de vertrouwde columnist te blijven uithangen.
Refererend naar het artikel, waarin hij de bewindsvrouw van het ministerie van GBB tracht te criminaliseren, moeten wij aangeven, dat het ons zeer vreemd voorkomt, dat iemand, die zich de moeite getroost om zulks diepgaand onderzoek te verrichten, over het hoofd ziet, dat deze rechtszaken dateren van een tijd ver voordat het ministerie van Grondbeleid en Bosbeheer onder beheer kwam van de aanzittende minister.
Ook haar voorganger werd met tal van rechtszaken lopende tegen het ministerie geconfronteerd en al tijdens haar aanzitten werd een aanvang gemaakt met het in kaart brengen c.q. het opstarten van de procedures om tot een passende oplossing te geraken.
Heeft deze zelf gekroonde moraalridder in zijn drang naar kwaadsprekerij verzuimd te letten op de data waarop de vonnissen zijn uitgesproken of is hij toch niet zo secuur als hij de stroom van dode vissen, die hem aanhangt, wil doen geloven.
Misschien moet worden nagegaan, hoe betrouwbaar en objectief deze Sunil daadwerkelijk is, want wat hoogst merkwaardig blijkt, is dat deze rechtschapen voorzitter van de stichting “Huis van het Volk”, vooral in actie komt, wanneer de door de ABOP voorgestelde ministers onder vuur komen te liggen. Het wil er bijna op lijken alsof de ogen van dit huisje van het volk slechts gericht zijn op het reilen en zeilen binnen de ministeries, waar de ABOP de scepter zwaait, wat doet vermoeden, dat zaken vanuit een met wraakzucht vervuilde bril in een subjectieve drijfveer worden bekeken.
Voor ons is Sunil absoluut niet de kritische, eerlijke en objectieve schrijver, die hij wil doen voorkomen. Het algemeen oordeel van de samenleving mag op zich laten wachten, maar wij zien en weten dat het bij deze Sunil niet gaat om een huis voor het hele Surinaamse volk, maar slechts een heilig huisje voor een selecte doelgroep binnen onze samenleving vermoedelijk in diaspora.
Wij willen deze vermaarde onderzoeker daarom adviseren om zaken vanuit een objectievere bril, dan die hij nu opheeft, te aanschouwen, dan zal hij merken, dat er een nationaal dialoog geïnitieerd zou kunnen worden.
De tijd zal het ons leren als het verrichten van onderzoek voor hem toch alleen maar erop gericht is karaktermoord te plegen op individuen, van wie men niet al te veel tegenstand verwacht.
Als we de vooruitgang van Suriname voorstaan, zouden we af moeten stappen van het spelen op de man en de bal rollende moeten houden.
Het is duidelijk, dat meneer Sookhlall dé eigenaar is van het ‘KLEINSTE’ Huis van het Volk, waar recht en waarheid het moeten opnemen tegen moraalversnippering, eerroof en karaktermoord.
Past u maar op, dat u niet uw eigen glazen ingooit…
De ABOP/PL-fractie